2019. október 17-én (csütörtökön) 16:00 órától a 103-as laborban Kálmán Sándor vendégelőadását tart
- "A kvantumszámítógépek matematikai modellje",
- "A klasszikus és kvantum alapú felhasználói modellek összehasonlítása",
- "Bepillantás a Q# kvantum programozási nyelvbe"
témakörből.

Az előadás ingyenes, de regisztrációhoz kötött, hogy fel tudjuk mérni a létszámot.

>> Regisztrációs űrlap <<

Kálmán Sándor 1971-ben szerzett gépészmérnöki diplomát (GAM) az akkori Miskolci Egyetemen.
A fejlesztő mérnöki munka mellett esti szakon félvezető technológiából diplomázott a Berkeley Egyetemen.
Ezt követően a Szilícium Völgyben dolgozott a chip tervezés területén többek között az NCA és Xilinx Corporation cégeknél.
A pályafutása során 22 elfogadott szabadalom kidolgozásában működött közre.

2019. októberében a Dorsum Zrt. 2 előadást is tart az Intézetünkben a Vadász Dénes Informatikai Szakkör (VDISZK) keretében.

- Prezentációs technika, 2019. október 14. (hétfő) 16:00-18:00, 1. emelet 103. labor
- Mesterséges intelligencia, 2019. október 28. (hétfő) 16:00-18:00, 1. emelet 103. labor

Az előadásokra minden érdeklődő hallgatót várunk!

Prezentációs technikák kicsiknek és CEOknak”
Az előadás célja, hogy gyakorlatban használható tanácsokat, tippeket és trükköket adjon bármilyen témájú prezentáció grafikai és tartalmi elkészítésétől egészen az előadásmódig.
Az előadó szakmai múltjából konkrét, valós példákkal illusztrálja a követendő megoldásokat és az elkerülendő gyakorlatokat.
A tartalomból:
•    Prezentációs elmélet (a hallgatóság figyelmének fenntartása)
•    Prezentációs eszközök (digitális és verbális)
•    Gyakorlati megvalósítás (konkrét példák, tippek és trükkök)
•    A design szerepe (hogyan csináljunk PPT-t, ami nem tűnik PPT-nek…)

Mesterséges vagy mesterkélt intelligencia?”
Az előadás kitekintést biztosít a Mesterséges Intelligencia mai világára és a jövőben várható trendekre.
A tartalom szakmától független, általános megközelítésben beszél az MI-ről a napjainkban.
A tartalomból:
•    Hogyan befolyásolják tudományos fantasztikus könyvek és filmek a való világot?
•    Mik az legelterjedtebb felhasználási területei az MI-nek ma, és mi lesz holnap?
•    Milyen váratlan eredményekkel és kihívásokkal kell szembenéznünk?
•    Hogyan reagál a társadalom az automatizált világra, mi lesz azokkal, akiket az MI kiszorít a munkapiacról?

A Hatvany József Doktori Iskola keretében műhelyvitát tartunk 2019. október 22.-én 15:00 órakor az Intézeti Könyvtárban
Mohammad Abdallah Suleiman Almseidin doktorjelölt (témavezető: dr. Kovács Szilveszter)  "Fuzzy Automaton-based Early Detection Model" dolgozatáról.
Minden érdeklődőt szeretettel várunk.

Meghívó letöltése
Dolgozat letöltése

A félév megkezdésekor, az első, laborban (Info épület 101, 102, 103, 202 labor) történő gyakorlaton minden hallgatónak el kell fogadnia a Laborhasználati szabályzatot, amit az aláírásával kell igazolnia. A számítógépeket/monitorokat a konnektorból nem szabad kihúzni, akinek konnektor kell, az üljön olyan helyre, ahol van szabad foglalat! Enni, inni szintén szigorúan tilos a laborokban!
Győződjön meg mindenki arról, hogy működik az LDAP accountja, jelszava (elfelejtett linux jelszó esetén a gyakorlatvezetőnél kell jelentkezni), ugyanígy a windows-os jelszavát is ellenőrizze! Sosem árt a cache mappák tartalmának törlése!

2019. szeptember 02. (hétfő) 12:00 órától
NEPTUN
ügyek (hiányzó GEIAL... tárgy kiírás, hiányzó kurzus/CV kiírás, nem lehet a tárgyat felvenni stb.): csak GEIAL... kóddal kezdődő tárgy meghirdetéssel kapcsolatban Tamásné Tóth Mónika munkatársunkat keressék az (46) 565-333 (közvetlen) telefonszámon vagy a (46) 565-111 #29-58 melléken vagy a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. email címen, vagy Informatikai épület, 1. emelet, 113. szobában.

Az emailben meg kell adni pontosan a problémás tárgy kiírási nevét, a tárgy pontos tárgykódját (csak GEIAL-lal kezdődőkkel tudunk foglalkozni!!!), speciális esetben az egyéni problémával érintett hallgató NEPTUN-kódját és aktuális képzését (mikor kezdte, hol tart, szak stb. kisregény részletesen).

FIGYELEM! CV kurzust csak az adott tárgyból már aláírással rendelkezőknek szabad felvenni! (Annak ellenére is, ha a Neptun esetleg megengedi!)

Lásd még:

- FONTOS: Félévkezdési tudnivalók és teendők a Neptun rendszerben a sikeres beiratkozás és tárgyfelvétel érdekében (PDF)

- A félév időbeosztása

- Aktualitások

Regisztrációs hét : 2019. szeptember 2. (hétfő) – szeptember 6. (péntek) [levelező tagozaton szeptember 7. (szombat) is]:

- nappali tagozat: hétfőtől 12:00-tól

- levelező tagozat hétfőtől 16:00-tól

További részletek... (félév időbeosztása)

Lásd még Aktualitások