2016. november 09-én (szerda), 15:00 órától 16:30-ig az I. előadóban (Galéria) tart előadást Kálmán Sándor chip tervező mérnök az Infoklub keretében.
Az előadás témakörei:
1. A Szilicium Völgy hatása a világ chip gyártó iparára.
2. Milyen típusú problémákra kell megoldást találni egy chip tervezése és gyártása során?
3. Mi a következő nagy ugrás a chip iparban?

Kálmán Sándor 1971-ben szerzett gépészmérnöki diplomát (GAM) az akkori Miskolci Egyetemen. A fejlesztő mérnöki munka mellett esti szakon félvezető technológiából kapott diplomát a Berkeley Egyetemen. Ezt követően a Szilicium Völgyben dolgozott a chip tervezés területén. A pályafutása során 22 elfogadott szabadalom kidolgozásában működött közre.
Ipari tapasztalatok:
1980-1988: NCA Corporation
1988-2010: Xilinx Corporation: A 22 év alatt 5 chip generáció fejlesztésében vett részt
2010-2015: Tabula Inc.: Principal Engineer-ként dolgozott a Spacetime architektúra és leképezés fejlesztése terén.

2016. november 02-án 15:00-tól az Informatikai épület 1. emelet 103-as laborban Bortnyik Szilárd tart előadást Docker témában valamint BaseWalk álláslehetőségeiről. Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

NN InsuRace

Üzleti szimulációs verseny az NN biztosítótól! A régiós selejtezők élőben vesznek részt a csapatok, majd online elődöntő után irány a döntő az NN székházában. Próbáld ki az üzleti szimulációt a teaser játékunkban.
Fődíj: iPad 4 mini!

Jelentkezz november 7-ig és Startolj el a versenyen!

K&H diákkupa

Bankszimulációs verseny 3 fős csapatoknak. A versenyen saját bankot irányítotok: két online forduló után a K&H székházban rendezett döntőn vehettek részt. Próbáld ki a tét nélkül játszható mini játékot.
Fődíj: Brüsszeli hétvége, látogatás a KBC csoport központjába!

Dönts okosan és jelentkezz október 24-ig!

Xcellence

A Flex online esettanulmányi versenye mérnök, logisztikus és HR hallgatóknak.
Fődíj: MacBook Air 11˝ i5!

Mérnökbajnokság

Mérnöki esettanulmányi verseny a Coca-Cola és a Jabil feladataival!
Fődíj: GoPro Hero Session vízálló akciókamera

Jelentkezz október 23-ig!

Nokia Code Jam

Válaszd a JAVA vagy a C++ nyelvet, és fejleszd tovább a megadott telekommunikációs stratégiai játékot!
Fődíj: 700 000 Ft a nyertes csapatnak

Ericsson C++ Programozó Bajnokság

Idén FoC++i bajnokságot rendez az Ericsson! Megkapod kezdeti klienst, amely a játékosokat irányítja, fejleszd a programot, hogy győzzön a csapatod!
Fődíj: Stockholmi utazás, Ericsson Studio látogatással

Jelentkezz október 25-ig!

C++ Grand Prix by NNG

Az iGo fejlesztője C++ programozási versenyre hív.
Fődíj: 1 500 000 Ft műszaki utalvány a nyertes csapatnak

Bank Tech JAVA Challenge

Ha tudsz és szeretsz JAVA-ban programozni, indulj a versenyen! Idén tengeralattjárós feladattal készülnek a szervezők. Próbáld ki a mini kvízünket és jelentkezz. Jöhet a JAVA?
Fődíj: Samsung Galaxy S7 EDGE

Jelentkezz október 26-ig!

Részletek

NEPTUN ügyek, tárgy meghirdetéssel kapcsolatban Göncziné Halász Éva munkatársunkat keressék az (46) 565-333 (közvetlen) telefonszámon vagy a (46) 565-111 #29-58 melléken vagy a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. email címen, vagy Informatikai épület, 1. emelet, 113. szoba.

KPMG.hu 2016. nyári gyakornoki állás hirdetés gazdaságinformatikus hallgatóknak.

KPMG

2016-tal az Általános Informatikai Intézeti Tanszék honlapja is megújul. A régi oldalról tartalom áttöltése és aktualizálása folyamatban van. Még előfordulhatnak hibás linkek, leírások.

A régi oldal ideiglenes elérhető itt.

A türelmet és megértést köszönjük!